BAŞKANDAN 12/01/2009 00:00 Eczacının Örgütlü Yapısıyla Uğraşmak Hata Olur

           Türk Eczacılar Birliği 2 Ocak 2009 günü SGK ile arasında 10 Eylül 2008 imzalanan ilaç alım protokolünü iptal etti. TEB gerekçe olarak eczacıların yaşadıkları sıkıntıların çözümüne ilişkin atılacak adımların sözleşmede yer almasına rağmen atılmamasını göstermiştir.

           SGK ve maliye bakanlığı ile yeşil kartlıların ilaç alım sözleşmelerinin 01 Şubat 2009 tarihi itibarıyla feshinin sıkıntı doğuracağı açıktır.

           Ancak ülkemizde ciddi sıkıntı yaşayan sektörlerin içinde eczanelerin olduğu da bilinen bir gerçektir. İnsan sağlığı içinde önemli bir görev üstlenen eczacıların sorunlarını görmezden gelmek, ötelemek, çözümü için çaba göstermemek doğru bir tavır değildir.

         Eczacıların istediği dört temel nokta vardır

İşte bu gerekçeler uzlaşmayı dayatmayla, baskıyla sağlayacağı düşüncesinde olan SGK ‘ya ilaç alım sözleşme iptal ihtarnamesinin çekilmesine yol açmıştır.

     Önümüzdeki süreçte uzlaşma, haklı istemlerin kabul edileceği umudunu hep içimizde tutmak istiyoruz. Sağlıkta dönüşümün bedelinin ödettirileceği kesim olmak istemiyoruz.

     Dileğimiz aklıselimin önde olacağıdır. TEB ne sözleşmelerle, üç bakan imzalarıyla verilen vaatlerin yerine getirileceğine inanıyoruz.

Duyuru Okunma Sayısı : 634
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android kurumsal mail 
info mail 
info mail açma 
info mail alma 
şirket maili 
logo tasarımı