TEB DUYURULARI 23/08/2019 00:00 Artık Yeter!

Basına ve kamuoyuna,

“Ölmek istemiyorum!”, Emine Bulut’un son sözleri olarak kulaklarımıza ve hafızalarımıza kazındı. Unutulmamalıdır ki; kadınların katillerine ‘indirim’ uygulayanlar, kadınların koruma taleplerini yerine getirmeyenler, kadın haklarına saldıranlar, ayrımcı ve şiddeti meşru kılan dilde ısrarcı olanlar Emine Bulut’un ve diğer kadın cinayetlerinin sessiz ortağıdır. Tüm bunlarda ısrarcı olunduğu takdirde Emine Bulut’un “Ölmek istemiyorum!” çığlığı, kızının “Anne lütfen ölme!” feryadı ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır.

İstanbul Sözleşmesi ve kadın örgütlerinin yıllarca süren mücadelesi sonucunda yürürlüğe giren 6284 Sayılı Koruma Kanunu bir an evvel etkin bir şekilde uygulanmalıdır. Kadına yönelik şiddeti özendirecek, meşru kılacak her adım, her uygulama, her söylem kadın cinayetlerinin azmettiricisi olarak görülmeli ve kadına şiddetle mücadele bu doğrultuda yapılmalıdır.

Yaşamın ve yaşatmanın önemini bilen bir sağlık meslek örgütü olarak: Katledilen tüm kadınlar isyanımız, “Ölmek istemiyorum!” cümlesi vicdanımızdır.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Duyuru Okunma Sayısı : 726
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android logo tasarım 
kurumsal mail 
info mail 
ücretsiz info mail 
şirket maili 
kıvırcık