GEO DUYURULARI 02/01/2020 00:00 Basına Ve Kamuoyuna

BASINA VE KAMUOYUNA

 

 

İlimiz Şahinbey ilçesinde bulunan Hürriyet Eczanesi’ ne 01.01.2020 tarihinde nöbet hizmeti esnasında gece saatlerinde saldırı yapılmıştır. Nöbetçi eczaneye gelen hasta yakınlarının   eşdeğer ilacın verilmesi gerekçesiyle çıkardıkları tartışmayla  eczacı ve çocuklarına saldırıda bulunulmuştur .

  Reçetede yazılı olan ilacın piyasada bulunmaması sebebiyle verilen eşdeğer ilaç, hastanın tedavisinde hiçbir olumsuz durum yaratmayacağı gibi ülkemizin ilaç harcamalarını azaltması, ekonomiye katkı sağlaması nedeniyle hem Sağlık Bakanlığı hem de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenmektedir.

Vatandaşlarımızın sağlığı ve ilaca kolay ulaşabilmesi için yurdumuzun en ücra noktalarında bile 24 saat hizmet sunan biz eczacıların, hastaların tedavisini sekteye uğratacak bir uygulamanın içinde olmamız düşünülemez.

01.01.2020 tarihinde özveri ile sağlık hizmeti veren eczacımıza ve çalışanlarına yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Gaziantep Eczacı Odası olarak hukuki süreçte eczacımızın yanında olacağız.

İnsanımıza ,hastalarımıza sağlık hizmeti sunan biz sağlık çalışanlarına yönelik  şiddetin olağanlaşmasını ve kanıksanmasını asla kabul etmiyoruz.

Sağlıkta şiddet ulaştığı boyut itibarıyla artık toplumsal bir sorundur .  Hukuksal , sosyolojik yanları dışında sağlık hizmetinin sunulmasından kaynaklı nedenleri açısından önlem alınması gerekliliği gözler önündedir . Benzeri bir durumun tekrar etmemesi için tüm yetkili ve sorumlu kurumları göreve davet ediyoruz.

 

                                                                                                                 

 

                                     Gaziantep Eczacı Odası

                         Yönetim Kurulu

                                                                                                             

 

                 

Duyuru Okunma Sayısı : 1491
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android logo tasarım 
kurumsal mail 
info mail 
ücretsiz info mail 
şirket maili 
kıvırcık