BAŞKANDAN 07/03/2009 00:00 Beş İstifanın Üzerine

Değerli Meslektaşlarım,

 

Eczacı kamuoyuna hafta içinde merkez heyetinin beş üyesi istifası yayınlandı. İstifalar eczacı kamuoyuyla bu sürece ilişkin yaşananları da içeren deklarasyonla paylaşıldı.

            Tek tek baktığımızda istifa eden üyeler akademik kariyer sahibi olanlar, mesleğimizin kooperatifçilik alanında ciddi çalışmaları olanlar ve meslek örgütümüzde ciddi kariyeri olan

Meslektaşlarımızdan oluşmaktadırlar.

           Aralık 2007 kongresinden bu tarafa on beş aya gibi çok da uzun olmayan bir zaman geçirdik. Bu sürece eczacın penceresinden baktığımızda ise, yorucu, uzun, iniş çıkış, kazanım ve hasarlarla dolu olduğunu görmekteyiz.

           Bu süreçte odaların üzerinde, merkez heyeti gündemi, eczacı ve mesleğine yapılan saldırıları göğüslemek için özveri ile çalışmıştır. Ancak ne yazık ki buralar da verilen çaba ve özveri 6/5 noktasında başarılı olamamıştır.

           Görünen o ki çetelesini tutmakta zorlandığım başkanlar danışma ve bölgeler arası toplantılarında merkez heyetinin sayın başkanınca defalarca dile getirilen   “   altı beş yoktur biz bir ve bütünüz o bakımdan bu olay bitmiştir   “ yaklaşımı sözde kalmış bir türlü yaşama geçirilememiştir. Çünkü sorumluluk paylaşılmış, yetki paylaşılmamıştır.  

            Aralık 2007 kongresinde bir bölüm eczacı odamız aday listesi içinde var olmalarına rağmen temsil ve katılımcılık noktasında dışlanmışlardır.

           Şimdi ise farklı bir noktadan merkez heyeti üyesi olan arkadaşlarımız ayrıldılar.

           O zaman biz şu soruyu kendi kendimize sormalıyız.

           5 Haziran Kurtuluş Parkı mitingindeki coşkunun,

            15- 16 Ocak eczane kapama eylemindeki direncin,

        &am

Duyuru Okunma Sayısı : 1969
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android