BAŞKANDAN 18/01/2010 00:00 Değerli meslektaşlarım;

Değerli meslektaşlarım;

SGK’nın 16 Aralık 2009 tarihinde Türk Eczacıları Birliğine gönderdiği “ ilaç alım protokolünün” iptali ile başlayan ve insan sağlığını hiçe sayarak “ilacın market rafına”   indirileceğine ilişkin açıklama ile devam eden süreç karmaşık bir biçimde sürmektedir.

Örgütün olmadığı bir sözleşme ve market rafında bulunacak ilaçla SGK’nın yapacağı tasarrufun ilişkisi ve ilgisi henüz açıklanamamıştır.

Ancak teker teker sözleşme ve market rafındaki ilaçla kimlerin ne gibi çıkarlar sağlayacağı ve gelecekte eczacının getirileceği durum konusunda Türkiye’deki eczacının kafası açık ve nettir. Ülkemizdeki onbinlerce eczacı olan-biteni iyi anlamakta ve geleceğine dönük oyunları çok iyi bir biçimde görebilmektedir.

Nitekim 11 Ocak günü kurumla yapılan görüşmede kurum başkanı; eylem ve eylemsizlik konusunun mutlaka sözleşmede olacağını belirtmiş ve SGK, ilaç ve sağlığa ilişkin hastayla eczanelerimizde nasıl konuşacağımıza kadar olan çerçeveyi kendince çizmiştir.

Bunun arkasından, eczacı tarafının hiçbir talebinin olamayacağını belirtip, kısa bir sürede SUT değişikliğini yapacaklarını ve OTC yasasını hayata geçireceklerini söylemiştir.

Açıkça eczacının hayatında yakın gelecekte yapılacak tahribat beyan edilmiş ve bu konuda her hangi aykırı bir ses bile duyulmaya ilişkin tahammülsüzlük dile getirilmiştir.

Kurum tarafından sözleşme imzalanmaktan çok eczacı baskı ve vesayet altına alınmak istenmektedir. Artık tasarruf konusu da geçilerek, mesleğimizin geleceğine ilişkin karanlık emeller sahneye konulmaktadır.           

Örgütümüzün ve eczacı meslektaşların yapılan yanlıştan dönülerek yeniden bir sözleşme imzalanmasına dönük çaba ve isteği sürmektedir. Bu çaba ve istek son ana kadar korunacaktır. Ancak Merkez Heyeti Başkanı’nın, kurum yetkililerine belirttiği gibi  “biz sözleşme imzalayacağız, şartname değil” noktası önemlidir.

 Artık sözün bittiği yere yaklaşıyoruz.

Artık SÖZ BİZDE,  gün bu gündür.

Kendimizin ve çocuklarımızın geleceğine,

Çalışanlarımızın geleceğine

Ve de onurumuza sahip çıkma günündeyiz.    

MESLEĞİMİZE BUGÜN SAHİP ÇIKMAZSAK, YAKIN GELECEKTE SAHİP ÇIKABİLECEĞİMİZ BİR MESLEĞİMİZ OLMAYACAKTIR!!!       

Yolumuz açık olsun.

                                                                       Yönetim Kurulu Adına

                                                                                  Başkan

Duyuru Okunma Sayısı : 2115
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android