ANA SAYFAYA DÖN

ANA SAYFAYA DÖN
TEB DUYURULARI 08/12/2016 00:00 Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında

Sayı:40.A.006745
Konu : Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında

BÖLGE ECZACI ODASI 
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA


Birliğimize T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından iletilen ve ekte yer alan 07.12.2016 tarih ve 6606491 sayılı yazı ile,
Geçici Koruma Altındaki Yabancılara ait reçetelerin Kuruma tesliminde dikkat edilecek hususlar gönderilmiş olup, meslektaşlarımıza duyurulması istenmektedir.
Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar;
"1)Ülkemiz genelindeki tüm eczanelerce karşılanan Geçici Koruma Altındaki Yabancılara ait, Kasım 2016 dönemi dahil olmak üzere sonraki dönem reçetelerine ait eczanenin ticari faaliyetini sürdürdüğü İl Valiliği adına düzenlenen fatura ve eki belgelerin incelenmek üzere yeni kurulan Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine gönderilmesi gerekmektedir.
2)Her ayın birinci günü ile sonuncu günü arasında Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan eczaneler tarafından karşılanan reçetelere ilişkin düzenlenen fatura ve eki belgeler, takip eden ayın birinci gününden on beşinci gününe (on beşinci gün dahil), on beşinci günün resmi tatile rastlaması halinde ise takip eden ilk iş gününe kadar ki süre içindeelden, iadeli taahhütlü posta ya da kargo yolu ile, incelenmek üzere Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine teslim edilir.
3)Posta ya da kargo yoluyla gönderilen fatura ve eki belgelerde teslim tarihi olarak posta ya da kargoya veriliş tarihi esas alınır.
4)Birden fazla döneme ait fatura ve eki belgelerin aynı anda gönderilmesi durumunda incelemelerin aksamaması için kesinlikle ayrı ayrı kutular halinde gönderilmesi gerekmektedir.
5)Belirtilen süreler içerisinde Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine gönderimi gerçekleştirilmeyen faturalar ise teslim edildiği ayı takip eden ayın on beşinci günü teslim edilmiş sayılır.
6)Karekod uygulaması kapsamı dışında tutulan ürünlere ait kupür ve barkod diyagramları reçeteye düşmeyecek ve üzerinde hiçbir çizgi, karalama vs. olmayacak şekilde eklenecektir.
7)Fatura ve eki belgelerin 40*29*4,5 cm ebatında, kırmızı renkli kutular içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Harici (zarf, paket, torba, farklı renkte kutu vb.) şekillerde gönderilen fatura ve eki belgeler teslim alınmayacaktır.
-Teslimat Adresi: Ertuğrul Gazi SSGM, Mamak Cad. No:213/C (Mamak Belediyesi yanı) Mamak/ANKARA
-Teslimat Saatleri: 09:00-16:00 arasıdır. "şeklindedir.
Kurumla yapılan görüşmelerde kırmızı koli temini için süre istenmiş olup, Aralık ayı içerisinde yapılacak teslimatlarda renk ayrımı yapılmadan mevcut kolilerle teslimatların kabul edileceği; ancak 2017 Yılı başından itibaren yapılacak gönderimlerde yukarıda belirtilen özelliklerdeki kırmızı koli ile teslimat şartının zorunluğu olacağı bilgisi alınmıştır.
Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize önemle duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Ecz.Arman ÜNEY
Genel Sekreter

Kurum Yazısı için tıklayınız.

 

Duyuru Okunma Sayısı : 2433
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android logo tasarım 
kurumsal mail 
info mail 
yazılım uzmanı 
şirket maili 
kıvırcık