TEB DUYURULARI 11/05/2020 00:00 Maske Teminindeki Sorunlar Çözülmelidir

Sahadan aldığımız duyumlar, meslektaşlarımızdan aldığımız bilgiler ücretsiz maske temininde sorunlar yaşandığını gösteriyor. Bazı illerimize günlerdir ücretsiz maske gönderimi yapılmamış, dolayısıyla da eczacılarımız halka ücretsiz maske ulaştırma konusunda sıkıntılar yaşıyor. Her şeyden önce eczacının elinde maske olmasına rağmen vermemesi gibi bir durum asla mümkün değil. Bunun da ötesinde vatandaşla eczacının karşı karşıya gelmemesi; şu an meslektaşlarımıza yapılan sözlü şiddetin boyut değiştirmemesi adına ivedilikle önlemler alınmalıdır.

Halk sağlığı noktasında pandeminin başladığı günden günümüze, sağlık çalışanı görevini büyük özveriyle yerine getiren eczacıların bu şekilde arada bırakılması kabul edilemez. Bizler sağlık ve ilaç hizmetini yerine getirirken şiddete maruz kalmak istemiyoruz.

Bunun yanı sıra halkımızın maske talebini anlayışla karşılıyoruz. İçinden geçtiğimiz COVID-19 pandemi döneminde maske öncelikli ihtiyaçtır. İlaç ve sağlık danışmanlığı hizmeti verirken tedarik süreci kaynaklı eczanelerimize ulaştırılamayan maskeyi vatandaşımıza temin edememenin de sıkıntısını yaşıyoruz. Bu noktada değerli halkımızdan anlayış bekliyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağımızı unutmayalım.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Duyuru Okunma Sayısı : 1139
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android