TEB DUYURULARI 01/08/2022 00:00 T.C. SAĞLIK BAKANI SAYIN DR. FAHRETTİN KOCA’YI ZİYARET

“Sürdürülebilir Bir İlaç-Eczacılık Hizmet Modeli Sürdürülebilir Bir Sağlık Sisteminin Olmazsa Olmazıdır: ECZACIYA HAK ETTİĞİ “DEĞER” VERİLMELİDİR!” ana hedefi doğrultusunda 27.07.2022 tarihinde gerçekleştirilen Çalıştay sonrasında, TC. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın daveti ile Çalıştay’a katılım sağlayan Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Bölge Eczacı Odası Başkan ve Yöneticileri Sayın Bakanı makamında ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdiler.

T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Tolga Tolunay ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sayın Doç. Dr. Tolga Karakan’ın da katılım sağladığı yaklaşık 2 saat süren görüşmede Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu, Bölge Eczacı Odası Başkanları ve Yöneticileri tarafından ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile ilaç-eczacılık hizmetlerinin sürdürülmesi için çalışan eczacılarımızın mesleki saygınlıkları ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi yönündeki haklı taleplerini detaylı şekilde aktardılar. Yapılan görüşmede gündeme getirilen konular şu şekildedir:

Aktarılan sorun ve çözüm önerilerimizi dikkatli bir şekilde dinleyen, haklı taleplerimize olumlu yaklaşan Sayın Bakan, sorunların ivedilikle çözülebilmesi adına gerekli adımların atılacağını, ilgili Bakanlık ve Kurum Bürokratları nezdinde gerekli desteğin sağlanacağını ifade etti.

 

Duyuru Okunma Sayısı : 166
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android