ANA SAYFAYA DÖN

ANA SAYFAYA DÖN
TEB DUYURULARI 17/01/2017 00:00 TEB Majistral Programı Yeni Fiyatlarla Güncellendi

40.A.007335
16.01.2017

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Birliğimiz tarafından T.C.Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’na yapılan başvurumuz ile, "Eczanelerde Üretilen İlaçlar İçin Tarife"de yapılacak fiyat düzenlemelerinde kullanılan Majistral Tarifenin, 2011-2015 dönemi için Maliye Bakanlığınca yayımlanan Vergi Usul Tebliği ile belirtilen güncel oranlar uygulanarak hazırlanmış listesi onaya sunulmuştu.

Kurum tarafından yapılan incelemeler sonucunda, güncelleme talebimiz uygun bulunmuş olup, 2011-2012-2013-2014-2015 yılları için güncellenen fiyatlar Makam Oluru ile onaylanarak Birliğimize gönderilmiştir.

Birliğimiz tarafından hazırlanan ve web sitemizde yer alan TEB Majistral Programında gerekli fiyat güncellemeleri tamamlanmış olup, anılan programa http://app.tebeczane.net:8080/tebrpweb/app?operation=giris linkinden ve www.teb.org.tr adresinden, ana sayfada yer alan “Uygulamalar” başlıklı bölümün altındaki “TEB Majistral Programı” aracılığıyla erişilmektedir.

5 yıl için yapılan fiyat güncellemeleri ile, majistral olarak hazırlanan ilaçlara ait tarifede Vergi Usul Tebliği ile belirtilen oranlarda artış sağlanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından fiyat güncelleme işlemleri, Kurumun İlaç Geri Ödeme Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından uygulamaya alınacak olup, konu hakkında gerekli bildirim TİTCK tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılmıştır. Majistral Tarife’de yer alan hammaddelerin “mL” formunda da tarifede yer alması konusunda çalışmalarımız ise devam etmektedir.

Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Ecz. Arman Üney
Genel Sekreter

TEB Majistral Programına erişmek için tıklayınız.

Duyuru Okunma Sayısı : 1734
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android logo tasarım 
kurumsal mail 
info mail 
yazılım uzmanı 
şirket maili 
kıvırcık