TEB DUYURULARI 24/05/2016 00:00 TEBEOS 6.8.3.3 VERSIYON GÜNCELLEMESI HAKKINDA

TEBEOS Kullanan Meslektaşlarımız, sizlerden gelen öneriler doğrultusunda geliştirdiğimiz TEBEOS' un 6.8.3.3 versiyonu yayınlanmıştır. Versiyon içindeki geliştirme raporunu TEBEOS içinden “Güncelle” butonu vasıtasıyla indirebilirsiniz, rapora TEBEOS içinden Duyurular --> Haberler menüsünden ulaşabilirsiniz.
İlgili geliştirme raporu aşağıda tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunulmuştur.
TEBEOS ile ilgili gelişmeleri yeni açılan sosyal medya hesaplarından takip edebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
Facebook  : https://www.facebook.com/groups/246170749080217/
Twitter     : https://twitter.com/tebeosteb

6.8.3.3 Güncelleme ve Geliştirme Raporu

Sayın Meslektaşlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda düzenlenmiş TEBEOS Programınızın 6.8.3.3 versiyonu bilgisayarlarınıza yüklenmiş olup, yapılan değişiklik ve düzenlemelere ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.
 • Tüm uygulama ekranlarında TAB menü sistemine geçildi

 • Medula Reçete Girişinde Düzenleme Yapıldı

 • Reçete Kayıt Defteri Düzenlendi

 • TEB Medula Sistemine Reçete Girişleri için Düzenleme Yapıldı

 • Medula Reçete Kontrol ekranında Rapor Aktarım Fonksiyonu güncellendi

 • Sipariş Defteri düzenlendi

 • Tüm Satışlar Düzenlendi

 • Fatura Tasarımı Eklendi

 • Veritabanı Sürüm Yükseltme Modülü Eklendi

 • Barkodla Stok Sayım Ekranı Yapıldı.

 • Zayi Formunda Barkodla bildirilenlerle alakalı görüntüleme işlemi.

 • Ekip Ecza Deposunda Web Servis Adreslerinde değişiklik

 • DNA ecza deposu eklendi

 • Maden Ecza Deposu Entegrasyonu

 • Zirve Ecza Deposunun aktarım adresi güncellendi

 • Vera Yazar Kasa Entegrasyonu ve Yazarkasa Eşleşme Ekranı Hazırlandı.

 • Ingenico Yazar Kasa Entegrasyonu ve Yazarkasa Eşleşme Ekranı Hazırlandı.

 • ATC Gruplarına Göre Alış-Satış Raporları Eklendi

 • Yeni Veresiye Raporu Hazırlandı

 • Takibi Zorunlu İlaç Raporu

 • Doktor Karşılaştırma Raporları Hazırlandı

 • Miad Raporu Revize Edildi

 • Kapatılmayan Satışlar Menüsü EklendiTüm uygulama ekranlarında TAB menü sistemine geçildi. 

TEBEOS içindeki ekranlarda daha kolay ve pratik çalışılmasını sağlamak, çalışılan ekran kapanmadan diğer ekranlara geçiş yapmak ve daha az tık ile istenilen ekranlara ulaşılmasını sağlamak amacıyla TAB sistemli uygulama ekranlarına geçiş yapılmıştır.Medula Reçete Girişinde Düzenleme Yapıldı
o Medula ekranında aktarılmayan reçetelerin "Reçete No" bilgisi kırmızı renk ile gösterildi.o Medula ekranında karekod sonlandırması yapılmayan reçetelerin "Sonlandırılmadı" yazısı kırmızı renk ile gösterildi.o Medulaya manuel girilmiş reçetelere ikaz eklendi. Kullanıcı başlığı altında (M) harfi ile belirteç eklendi.o Medula hasta T.C. Giriş ekranlarında F3 tuşuyla TEBEOS’ tan hasta T.C. Kimlik numarasının otomatik aktarımı hazırlandı. o Medula Reçete İşlemlerinde Karekod Aktarım metodu revize edildi geliştirildi.

o Medula Reçete girişlerinde ilaç isimlerinin üzerine tıklandığında tıklanan ilacın eşdeğer bilgilerinin görüntülenmesi sağlandı.

o Medula Reçete girişlerinde ilaç isimlerinin üzerine tıklandığında tıklanan ve eşdeğerlerinin stok bilgilerinin görüntülenmesi sağlandı.

o Medula Reçete girişlerinde ilaç isimlerinin üzerine tıklandığında tıklanan ve eşdeğerlerinin en yakın miad tarihinin görüntülenmesi sağlandı.

o Medula Reçete girişlerinde İTS bildirimi sonrasında İTS bildirimi başarılıysa otomatik reçete giriş ekranına dönmesi sağlandı.
o Medula Reçetelerin İçindeki İlaçlara tıklandığında gelen pencerede sağ tuşa tıklandığında
 • Barkod Kopyalama
 • Ürün Bilgileri
 • En Yakın Miadlı Karekodu Kopyalama seçenekleri eklendi


o Medula reçete giriş işlemlerinde reçete aktarımı sırasında Kritik Stok Seviyesi altına düşen ilaçların Sipariş Defterine ürün sipariş miktarı yazarak otomatik aktarımı sağlandı.


Reçete Kayıt Defteri Düzenlendi.
Sağlık Bakanlığı' nın Yeşil-Kırmızı reçeteler için uyguladığı form değişikliğinin TEBEOS içinde gerekli düzenlemesi yapılmıştır. TEB Medula Sistemine Reçete Girişleri için Düzenleme Yapıldı
TEBEOS' u açmadan Medula Reçete Girişi yapabilmenizi, ilgili stok, cari işlemlerinizi işlemenizi sağlayan TEBMEDULA uygulaması geliştirildi. TEBEOS içinden yapılan medula reçete girişlerindeki geliştirmeler TEBMEDULA uygulamasına eklendi. Medula Reçete Kontrol ekranında Rapor Aktarım Fonksiyonu güncellendi.
TEBEOS dışından girilmiş Medula Reçetelerini aktarmayı sağlayan, veya gün sonu Medula Reçeteleriniz ile TEBEOS içinde Kayıtlı Medula Reçetelerinizi kontrolünü sağlayan "Medula Kontrol" uygulaması güncellendi. Sipariş Defteri Düzenlendi
Sipariş Defterinde bulunan ilaçların doğru sipariş miktarının belirlenmesi ve Stok Maliyetinin düşürülmesi amacıyla "Yardımcı Ol" butonu eklenmiştir. Butonun fonksiyonu, geçmiş sene ve aylara ait sipariş edilecek ürünün çıkış miktarlarını ve aktif hasta sayılarını göstermek, bu bilgilere göre sipariş adetlerinin belirlenmesini sağlamaktır. 

Tüm Satışlar Düzenlendi.
Aktarılmış reçetelerde Karekodu Aktarılmamış reçete mevcut ise bu reçete Tüm Satışlar ekranında  ikonu ile birlikte görüntülenmektedir.Fatura Tasarımı Satışlar Düzenlendi.
Eczanenizin fatura tasarımını yapabilmeniz, bu fatura tasarımında yazıcı çıktısı alabilmeniz için Sistem Yönetimi --> Fatura Tasarımı menüsü revize edilmiştir. "Yeni Tasarım Ekle" - "Tasarımı Değiştir" - " Tasarımı Sil" seçenekleri ile fatura tasarım modülüne eklenmiştir. Tasarladığınız faturaların yazıcı çıktılarını öncelikle boş A4 kağıdına almanızı öneririz. Veritabanı Sürüm Yükseltme Modülü Eklendi
Veri yoğunluğu sebebiyle yüksek boyutlara ulaşmış veritabanları için Veritabanı Yükseltme modülü hazırlanmıştır. Barkodla Stok Sayım Ekranı Yapıldı.
Sizlerden gelen talep doğrultudunda Muhasebe ve Stok İşlemleri --> Stok Sayım --> Barkodla Stok Sayım menüsüne Barkodla Stok Sayım uygulaması eklenmiştir. 

Zayi Formunda Barkodla bildirilen ürünler için görüntüleme ve yazıcıdan çıktı almaları sağlandı. 

Ecza Depoları İle İlgili İşlemler Yapıldı
 • Ekip ecza deposunda web servis adres değişikliği gerçekleştirildi
 • DNA ecza deposu eklendi.
 • Maden ecza Deposu eklendi.
 • Zirve ecza deposunun aktarım adresi güncellendi.
ATC Gruplarına Göre Alış-Satış Raporları Eklendi.
Eczanenizde satılan ilaçların hastalık tiplerine göre sınıflandırılarak Alış-Satış raporu almanız sağlanmıştır. Eczanenizde alınan-satılan ilaçların ve eşdeğerlerinin raporlamasını Raporlar ve İstatistikler -->ATC Gruplaması Alış-Satış Raporu menüsünden bu rapor ekranına ulaşılabilmektedir. 
Yeni Veresiye Raporu Hazırlandı.
Anlık veresiyo borç raporunu Raporlar ve İstatistikler --> Veresiye Raporu menüsünden bu rapor ekranına erişilebilmektedir. 


Takibi Zorunlu İlaç Raporu.(Kontrole Tabi İlaç Raporu)
Takibi Zorunlu İlaçların Tarih, Reçete Tipi, İlaç Adı kriterlerinde Alış-Satış hareketlerinin raporlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca "İlaç Raporu" menüsünde tüm takibi zorunlu ilaçların raporları alınabilmektedir. 


Doktor Karşılaştırma Raporları Hazırlandı
Doktorlardan gelen reçetelerin, sayısal olarak raporlandığı seçilen doktorun detayında Hasta Sayısı, İlaç Kutu Adedi, Reçete Adedi gibi sayısal bilgilerinin karşılaştırıldığı rapor modülüdür. 
Miad Raporu Revize Edildi
Raporlar ve İstatistikler -> Miad Raporu ekranındaki Miad Raporu revize edildi. 


Kapatılmayan Satışlar Menüsü Eklendi
Nakit Satış ekranında sonuçlanmadan kapanan (Elektrik kesintisi vs.) veya yanlışlıkla kapatılan satışların geri çağrılması için hazırlanan uygulamadır. Sonuçlanmamış Nakit Satış işlemlerini bu menü üzerinden sonuçlandırılabilir.Uygulamaya Satış İşlemleri -> Kapatılmayan Satışlar menüsünden ulaşabilirsiniz. 

Not: Herhangi bir problemle karşılaşmanız halinde 444 3 329(ECZ) numaralı çağrı merkezimizden, http://tebeos.teb.org.tr adresindeki web sitemizden veya tebeos@teb.org.tr e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Duyuru Okunma Sayısı : 3244
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android gaziantep oto ekspertiz 
gaziantep oto test 
info mail 
kurumsal mail 
şirket maili 
domain tescil